Zawieszenie bezpośredniej obsługi

W związku z dynamicznie rozprzestrzeniającym się wirusem COVID-19 oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Stryszów informujemy, że od poniedziałku (2 listopada) do odwołania w Urzędzie Gminy Stryszów wprowadzone zostają ograniczenia
w bezpośredniej obsłudze Mieszkańców.

Od 2 listopada 2020 r.do odwołania Urząd Gminy w Stryszowie zawiesza bezpośrednią obsługę mieszkańców.

W celu załatwienia spraw urzędowych mieszkańcy mogą kontaktować się telefonicznie
lub składać wnioski i inne dokumenty poprzez:

 • umieszczenie ich w skrzynce znajdującej się przy wejściu do budynku Urzędu Gminy.
 • listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej lub innego operatora usług pocztowych.
 • platformę EPUAP lub mailowo z wykorzystaniem podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego.

Wyjątek stanowią usługi dotyczące wydawania aktów stanu cywilnego:

 • składanie dokumentów i wniosków odbywa się w ww. sposób (m. in. wydawanie odpisów), z wyjątkiem spraw dotyczących rejestracji bieżącej zgonów,
  sporządzania aktów zgonów.
 • interesanci w zakresie rejestracji bieżącej zgonów będą przyjmowani bezpośrednio, bez wcześniejszego umówienia.

a także usługi dotyczące ewidencji ludności i wydawania dowodów osobistych:

 • składanie dokumentów i wniosków odbywa się w ww. sposób, z zastrzeżeniem, że odbiór dowodu osobistego będzie możliwy wyłącznie w sprawach niecierpiących zwłoki oraz po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Kontakt telefoniczny USC tel.  33 879 74 12 wew. 122

Prosimy, aby z pozostałymi pracownikami Urzędu kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie tel. 33 879 74 12 oraz 33 879 77 44 .

Jednocześnie liczymy na Państwa wyrozumiałość, przypominając o aktualnym stanie zagrożenia – w związku z obowiązującym stanem epidemii (strefa czerwona) oraz wzrostem przypadków zakażeń wirusem COVID-19 w naszej gminie

GOPS wznawia działalność od 2 września

OGŁOSZENIE

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stryszowie informuje, iż w związku z uzyskaniem przez pracowników negatywnych wyników w kierunku Sars-CoV-2 od 2 września 2020r wznawia działalność tut. Ośrodek.

Stanowisko ds. świadczeń rodzinnych, wychowawczych, funduszu alimentacyjnego oraz 300+ zostanie udostępnione dla klientów od 10 września br. w związku z koniecznością reorganizacji pomieszczenia.

Interesanci będą przyjmowani w godz. pracy Ośrodka z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przy użyciu wszelkich środków ostrożności / maseczek, przyłbic, rękawiczek/

Jednocześnie nadmienia się, iż istnieje możliwość załatwiania spraw drogą elektroniczną, e-PUAP, drogą mailową na adres ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerami tel.

Kierownik GOPS : 33/ 8797-150

Pomoc społeczna : 33/ 8797-150 wew.23, 511650854

Świadczenia rodzinne , wychowawcze, 300+, fundusz alimentacyjny :

33/ 8797-150 wew.22, 577517582

Księgowość : 33/8797-150

Fax : 33/ 8797-150 wew.21

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy !

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stryszowie

Krystyna Gębala

Komunikat - zamknięcie GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stryszowie Stryszów, dnia 28 sierpnia 2020 r.

KOMUNIKAT

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stryszowie informuje, iż u jednego z pracowników GOPS wykryto dodatni wynik w kierunku SARS-CoV-2.

Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wadowicach z dnia 28.08.2020 r. w godzinach popołudniowych, pozostali pracownicy ww. jednostki zostali poddani obowiązkowej kwarantannie w okresie od dnia 28.08.2020 r. do dnia 07.09.2020 r. oraz skierowani na badania w kierunku ewentualnej obecności zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

W związku z powyższym w dniach od 28.08.2020 r. do 07.09.2020 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stryszowie będzie nieczynny.

Kontakt telefoniczny z Ośrodkiem pod numerem 511 650 854

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy w Stryszowie

(-) Krystyna Gębala

Komunikat epidemiologiczny - 23 lipca 2020

Drodzy Mieszkańcy,

Z informacji uzyskanych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach, 5 mieszkańców Naszej gminy jest zakażonych koronawirusem i przebywa w izolacji domowej. Zwracam się do Was z gorącym apelem o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych. Na terenie całego kraju w dalszym ciągu obowiązuje stan epidemii, a sytuacja w powiecie wadowickim z dnia na dzień jest coraz bardziej dynamiczna. Zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, nie zwalnia Nas z przestrzegania pozostałych nakazów i ograniczeń, tj. zachowania 2 metrowej odległości od innych oraz obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych (sklepach, urzędach, kościołach itp.), a także zachowania rozsądku i ostrożności. Bardzo proszę o śledzenie komunikatów pojawiających się na stronie internetowej Urzędu, na bieżąco będziemy przekazywać informacje o sytuacji w Naszej Gminie.

Komunikat sanitarny z 15 lipca 2020

Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny nie rekomenduje organizowani wesel na terenie powiatów wadowickiego, suskiego i nowosądeckiego.

Powyższa rekomendacja została wysłana mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatów nowosądeckiego, suskiego i wadowickiego, gdzie rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 ma charakter dynamiczny, a wzrost zakażeń tym właśnie koronawirusem pozostaje w bezpośrednim związku z organizowanymi na tych terenach przyjęciami
ślubnymi/weselami.

 

I etap łagodzenia obostrzeń

Zdjęcie Premiera RP _ Mateusza MorawieckiegoOd 20 kwietnia rozpocznie się stopniowe łagodzenie wprowadzonych obostrzeń związanych z walką z koronawirusem - poinformował podczas czwartkowej (16.04.) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Zostaną otwarte lasy i parki. W sklepach wzrośnie liczba klientów obsługiwanych jednocześnie, więcej osób będzie mogło przebywać także w kościele. Rolnicy zostaną zwolnieni z obowiązku zakrywania twarzy. Ponadto z ograniczenia przemieszczania się bez dorosłego wyłączone będą osoby powyżej 13. roku życia. To pierwszy etap znoszenia obowiązujących ograniczeń.

Premier zapowiedział, że wprowadzone ograniczenia będą znoszone w czterech etapach. Decyzja o przejściu do kolejnych etapów zostanie podjęta po spełnieniu niezbędnych warunków takich jak: analiza przyrostu zachorowań, wydajność służby zdrowia oraz realizacja wytycznych sanitarnych.

Pewne poluzowania, które będą obowiązywać od poniedziałku, możliwość pójścia do lasu czy parku, dają nam pewien oddech, ale używajmy ich z rozsądkiem. To nie zachęta do przebywania na tych przestrzeniach – apelował w trakcie konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W dalszym ciągu podstawą tzw. nowej normalności są:

 • 2 metry odstępu w przestrzeni publicznej,
 • zakrywanie nosa i ust,
 • zasady sanitarne w miejscach gromadzenia się ludzi,
 • kwarantanna i izolacja,
 • zdalna praca i edukacja.

Infolinia dla Seniorów

telefpon

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wojewoda małopolski Piotr Ćwik uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach. Dzwoniąc na infolinię, osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji.

Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–17.00.

Ważny komunikat!

W związku z decyzją Pana Premiera Mateusza Morawieckiego wszystkie placówki oświatowe na terenie Polski od jutra tj. 12.03.2020 zostają zamknięte na dwa tygodnie. W dniach 12-13 marzec będą jeszcze pełnione dyżury, aby umożliwić rodzicom organizację opieki nad dziećmi.

W związku z tym odwołano także wszystkie zajęcia pozalekcyjne realizowane w ramach projektów:

 • „Pływać każdy może(...)"
 • „Lepszy start w przyszłość(...)"

Premier apelował do obywateli o odpowiedzialność za siebie i swoją rodzinę. Podkreślał, że obecnie najlepszą metodą walki z rozprzestrzenianiem się koronawiruse jest "odosobnienie, izolacja, kwarantanna, zakaz dużych skupisk ludzkich, zakaz spotykania się na bardzo dużych imprezach czy spotkaniach towarzyskich".

Od czwartku (12 marca br.) zostaje zawieszona także działalność instytucji kultury: teatrów, kin, muzeów.

Apelujemy o zachowanie spokoju i stosowanie się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

W naszej Gminie nie stwierdzono do tej pory żadnego przypadku zachorowania, nie ma także żadnego przypadku podejrzenia o zakażeniu .

O wszelkich podejmowanych działaniach będziemy informować na bieżąco.

Plakaty do pobrania:

 

Koronawirus - informacje

»» Informacja dla osób powracających z Chin, z północnych Włoch, Korei Południowej.

»» Informacja GIS dla osób powracających z północnych Włoch

Napis z numerem telefonu - Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590

Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Konsultanci poinformują Cię:

 • czym jest koronawirus
 • jak się zabezpieczyć przed koronawirusem
 • co zrobić, gdy wracasz z kraju, w którym zdarzyły się przypadki zakażenia koronawirusem i masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia
 • gdzie znajdziesz najbliższą placówkę inspekcji sanitarnej lub oddział zakaźny szpitala oraz dowiesz się jak się z nimi skontaktować
 • gdy będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości związane z postępowaniem w sytuacji podejrzenia zakażania koronawirusem.

Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami porozmawiasz przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Jeśli wolisz napisać maila zapraszamy do kontaktu przez stronę:

Zadaj pytanie TIP

Jeśli chcesz skorzystać z czatu zapraszamy do kontaktu przez stronę: 

Czat z konsultantem TIP

Jeśli posługujesz się językiem migowym zapraszamy do kontaktu w dni robocze od 8 do 16 przez:

Komunikator video z udziałem tłumacza języka migowego