„Utworzenie wypożyczalni rowerów w Stryszowie, zakup tablic informacyjnych oraz organizacja Rajdu Rowerowego Szlakami Małej Ojczyzny”

Operacja  współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - mały projekt  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

KONTAKT
do wypożyczalni rowerów:  tel. 33 8797931   e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Celem projektu było wzbogacenie oferty turystycznej gminy poprzez stworzenie możliwości wypożyczania rowerów oraz organizacji rajdów i wycieczek rowerowych dla mieszkańców. W ramach projektu utworzono wypożyczalnię rowerów w Stryszowie z siedzibą w GCIT i w obiekcie LKS CHEŁM Stryszów, wyposażoną w 15 szt. rowerów górskich, 15 szt. kasków, 15 szt. pompek rowerowych, 1 szt. kompresor, 15 szt. stojaków z zamknięciami.


Obsługa wypożyczalni jest prowadzona przez Gminne Centrum Informacji Turystycznej.

Ponadto w ramach projektu zakupione zostały dwie tablice informacyjne z mapą Bursztynowego Szlaku Rowerowego, które zamontowano przy budynku Urzędu Gminy w Stryszowie oraz przy wypożyczalni rowerów. Jednym z zasadniczych elementów zakresu projektu był Rajd Rowerowy Szlakami Małej Ojczyzny, który zorganizowano  w dniu 29.06.2014 r. Rajd cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i dorosłych. Łącznie uczestniczyło w nim ok. 70 osób.

Całkowita wartość projektu wyniosła 24 247,90 zł w tym dotacja PROW stanowiła 18 541,29 zł