Dofinansowania dla rolników z całej Polski, m.in. na mikroinstalacje fotowoltaiczne

Uprzejmie informujemy, iż istnieje możliwość uzyskania 40 % dofinansowania dla rolników z całej Polski, m.in. na mikroinstalacje fotowoltaiczne od 1 kW do 50 kW, kolektory słoneczne, a także pompy ciepła.

Dofinansowane będą przedsięwzięcia dotyczące zakupu i montażu nowych jednostek wytwórczych, wraz z podłączeniem ich do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej, w których do produkcji energii wykorzystuje się:
a) energię ze źródeł odnawialnych, b) ciepło odpadowe, c) ciepło pochodzące z kogeneracji.

 

Beneficjentami mogą być wyłącznie rolnicy indywidualni. Za rolnika indywidualnego uważa się osobę fizyczną będącą właścicielem, użytkownikiem wieczystym, samoistnym posiadaczem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 300 ha oraz co najmniej od 5 lat zamieszkałą w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego i prowadzącą przez ten okres osobiście to gospodarstwo.

Wnioski do programu pomagają wypełniać przedstawiciele Fundacji Dar Oze do dnia 15 grudnia 2019 roku, poniżej kontakt:
Dariusz Skrobisz: 575 475 306
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Asystentka; Irena Chomicka 575 887 402, 785 016 778 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wnioski można składać do 20.12.2019 roku.

Więcej informacji na temat przedmiotowego programu możecie Państwo odnaleźć tutaj:
https://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/agroenergia/nab/?fbclid=IwAR1STwOvRGfBUV2vBwZXQ3pNYkiRZbBLrx8-pr_I3y6b3Zioyrx8AY7Iu_s