Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego - 2019

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Stryszów informuje, że w dniu 13 kwietnia 2019 roku (sobota) w godz. od 8:00 do 16:00 odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego w jednej lokalizacji tj. PSZOK - Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Stryszowie.

Odpady należy dostarczyć samodzielnie na PSZOK, który zlokalizowany jest za boiskiem LKS „Chełm” Stryszów. Odpady mogą oddawać wyłącznie mieszkańcy gminy Stryszów, którzy są objęci systemem gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie Stryszów.

Odpady wielkogabarytowe – to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach, workach i kontenerach na śmieci. Do tej grupy odpadów zaliczamy: stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, wykładziny, pierzyny, rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów itp.

UWAGA!
Do odpadów wielkogabarytowych nie należą: wszelkiego rodzaju części budowlane
i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi.

KATEGORYCZNY ZAKAZ ODDAWANIA ODPADÓW SAMOCHODOWYCH, ONDULINY I ETERNITU!

Wójt Gminy Stryszów
(-) mgr Szymon Duman