Informacja dot. odpadów produkcyjnych.

Stryszów, dn. 01.04.2016r.

Szanowni Państwo
Przedsiębiorcy z terenu gminy Stryszów

    W oparciu o art. 6 ust.1 pkt. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016r. poz. 250) Wójt Gminy Stryszów informuje, że obowiązkiem osób prowadzących działalność gospodarczą jest gromadzenie odpadów przemysłowych i zlecanie ich wywozu specjalistycznym firmom świadczącym tego typu usługi.  
Wykaz firm, które mogą przyjąć odpady poprodukcyjne (m.in. skóra, skrawki materiałów) w najbliższej odległości są:

 • Składowisko Odpadów Komunalnych Sp. z o. o.
      Ul. Nadwiślańska 36, 32-600 Oświęcim
      Tel. 33 842-70-31, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Oświęcimiu
      Ul. Bema 12A, 32-600 Oświęcim
      Tel. 33 842-31-40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Zakład Utylizacji Odpadów Przemysłowych
      Ul. Mrozowa 9A, 31-752 Kraków
      Tel. 507-125-202, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niezależnie od powyższego przedsiębiorca powinien posiadać stosowną umowę na odbiór odpadów komunalnych z lokalu, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza i zatrudnieni są pracownicy.


 Firma PUK EMPOL Spółka z o. o Tylmanowa wykonująca usługę związaną z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych z terenu gminy Stryszów w miesiącu marcu przekazała informację o przypadkach wystawienia odpadów poprodukcyjnych pochodzących z prowadzonej przez Państwa działalności gospodarczej.


Jednocześnie przypominam, że odpadów poprodukcyjnych nie wolno spalać w kotłach c. o. W roku bieżącym planowane jest przeprowadzenie stosownych kontroli w tym zakresie.