Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Stryszów informuje, że w dniu 13 kwietnia 2019 roku (sobota) w godz. od 8:00 do 16:00 odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego w jednej lokalizacji tj. PSZOK - Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Stryszowie.

Odpady należy dostarczyć samodzielnie na PSZOK, który zlokalizowany jest za boiskiem LKS „Chełm” Stryszów. Odpady mogą oddawać wyłącznie mieszkańcy gminy Stryszów, którzy są objęci systemem gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie Stryszów.

Odpady wielkogabarytowe – to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach, workach i kontenerach na śmieci. Do tej grupy odpadów zaliczamy: stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, wykładziny, pierzyny, rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów itp.

UWAGA!
Do odpadów wielkogabarytowych nie należą: wszelkiego rodzaju części budowlane
i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi.

KATEGORYCZNY ZAKAZ ODDAWANIA ODPADÓW SAMOCHODOWYCH, ONDULINY I ETERNITU!

Wójt Gminy Stryszów
(-) mgr Szymon Duman

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Stryszów informuje, że od 1 stycznia 2019 roku odpady będzie odbierała w dalszym ciągu firma P.U.K. EMPOL z Tylmanowej na zasadach obowiązujących dotychczas.

Odbiór odpadów w miesiącu styczniu 2019r. :

Miesiąc Styczeń I termin wywozu :
7 stycznia ( poniedziałek ) - Leśnica – Stronie do wiaduktu
8 stycznia ( wtorek ) - Stronie od wiaduktu
9 stycznia ( środa ) - Zakrzów
10 stycznia ( czwartek ) - Stryszów
14 stycznia ( poniedziałek ) - Dąbrówka
15 stycznia ( wtorek ) - Łękawica

Czytaj więcej...

Informacja o wykonawcy - odbiór odpadów

Od 1 stycznia 2019 roku odpady komunalne z terenu Gminy Stryszów odbiera firma:

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „EMPOL” Sp. z o. o.
siedziba firmy: os. Rzeka 133, 34-451 Tylmanowa

Koordynator – Pan Marcin Wysogląd
Tel. (18) 26 25 095       e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

INFORMACJA

Wójt Gminy Stryszów na podstawie obowiązków wynikających  z art. 3 ust. 2 pkt. 9 ustawy
z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach  (Dz. U.
z 2017 r., poz. 1289) informuje,

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

Informuję, że w dalszym ciągu przyjmowane są zamówienia na pojemnik służący do magazynowania i oddawania popiołu. Osoby chętne mogą zapisać się telefonicznie, e-mailowo, osobiście w Urzędzie Gminy Stryszów, 34-146 Stryszów 149 tel. 33 879 74 12,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Informacja dotycząca terminu odbioru kontenera będą przekazywane telefonicznie.
Każdy pojemnik otrzyma JEDNORAZOWY kod kreskowy.
Pojemnika nie wolno używać do zbierania odpadów niesegregowanych lub bioodpadów, a każdy taki przypadek będzie skutkował nieodebraniem tych odpadów.
Wyposażenie nieruchomości w pojemnik jest bezpłatne. Odbiór popiołu z pojemnika jest w cenie ponoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 Wójt Gminy Stryszów
mgr Jan Wacławski

Informacja z zakresu gospodarki odpadami

Wójt Gminy Stryszów na podstawie obowiązków wynikających z art. 3 ust. 2 pkt. 9 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018 r., poz. 1454 z późn. zm.) informuje, że:

  1. odpady komunalne od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Stryszów od 15 lutego 2016 roku do 30 czerwca 2017 odbiera firma Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „EMPOL” Sp. z o. o. z siedzibą: Os. Rzeka 133, 34-451 Tylmanowa.

Zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania odebrane od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Stryszów są zagospodarowane przez firmę odbierającą odpady w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) dla Regionu Zachodniego P.K. EKO Sp. z o.o. ul. T. Kościuszki 304, 34-123 Chocznia

Czytaj więcej...

Wspólny system segregacji odpadów (WSSO) - przewodnik

Od 1 lipca 2017 r.  1  obowiązuje Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO) na terenie całego kraju. Ministerstwo Środowiska wprowadziło okres przejściowy dla gmin na wdrożenie wspólnych zasad tj.:

  • na wymianę pojemników we właściwych kolorach  gminy będą miały pięć lat. Czyli gminy będą musiały to zrobić maksymalnie do 30 czerwca 2022 r.
  • oznakowanie dotychczas obowiązujących pojemników w terminie nie dłuższym niż 6 miesięcy od 1 lipca 2017 r.
  • w terminach uzależnionych od czasu zakończenia umowy z firmami odbierającymi odpady, lecz nie dłużej niż do 30 czerwca 2021 r.

    DO POBRANIA - PRZEWODNIK Wspólny system segregacji odpadów (WSSO) - PDF