INFORMACJA - WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE REALIZACJI UMÓW NA WYKONANIE OCEN ENERGETYCZNYCH

Szanowni Mieszkańcy,

Przedstawiamy ważne wskazówki dotyczące prawidłowej realizacji umów na wykonanie ocen energetycznych, dla Właścicieli budynków wstępnie zakwalifikowanych do wymiany kotłów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Do pobrania : Wskazówki dotyczące prawidłowej realizacji umów na wykonanie ocen energetycznych.

 

Wójt Gminy Stryszów

    (-) Jan Wacławski

INFORMACJA – Wymiana kotłów starej generacji w gminie Stryszów

W związku z pojawiającymi się licznymi pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi wymiany kotłów starej generacji, Urząd Gminy Stryszów informuje, że Gmina złożyła wnioski o wymianę kotłów do dwóch różnych programów tj:

  • Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 „RPO” (program unijny) – gdzie realizacja wymiany kotłów planowana jest
    w 2018 r.,
    audyty energetyczne przeprowadzane są w 2017 r.  na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego.

Lista budynków wstępnie zakwalifikowanych do programu RPO – do pobrania.

 

  • Programu Ograniczenia Niskiej Emisji „PONE” (program krajowy WFOSiGW) – realizacja wymiany kotłów planowana jest w 2017 r., audyty/wizje lokalne zostaną przeprowadzone przez Operatora gminy - firmę ATsys.pl na zlecenie Urzędu Gminy
    w Stryszowie.

Lista budynków wstępnie zakwalifikowanych do programu PONE –  do pobrania.

Jednocześnie informuje się, że do programu „RPO” kwalifikowane były według kolejności zgłoszeń budynki, których właściciele zadeklarowali, że budynek jest docieplony lub w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone prace termomodernizacyjne budynku.
W programie RPO mogą być uwzględnione tylko budynki spełniające standardy efektywności energetycznej, co mają potwierdzić aktualnie opracowywane audyty energetyczne, na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Do programu „PONE” kwalifikowane były pozostałe budynki wg kolejności zgłoszeń.

Wójt Gminy Stryszów

    (-) Jan Wacławski

INFORMACJA dla mieszkańców wstępnie zakwalifikowanych do wymiany nieekologicznych źródeł ciepła w ramach programu PONE (2)

W związku z realizacją przez gminę Stryszów programu PONE (Program Ograniczenia Niskiej Emisji), współfinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Krakowie, obejmującego wymianę 66 szt. nieekologicznych źródeł ciepła, Wójt Gminy informuje, że Operatorem Programu na podstawie podpisanej umowy będzie firma ATsys.pl Sp. z o.o., Sp. komandytowa z siedzibą w Katowicach.

W najbliższych dniach tj. od poniedziałku 7 sierpnia 2017 r. przedstawiciele w/w firmy będą wykonywać wizję lokalne w budynkach zgłoszonych i wstępnie zakwalifikowanych do programu. Po zakończeniu wizyt zostanie zorganizowane spotkanie dla wszystkich zakwalifikowanych właścicieli budynków a następnie będą podpisywane umowy, określające szczegółowe warunki udziału w programie, wymogi dotyczące nowego źródła ciepła, poziom dofinansowania i wkładu własnego.

Osobą kontaktową w sprawach realizacji programu jest Pan Radosław Pęcak – przedstawiciel firmy ATsys.pl tel. 609 345 810 e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do w/w osoby.

Lista budynków wstępnie zakwalifikowanych do PONE: do pobrania

Wójt Gminy Stryszów

    (-) Jan Wacławski

Projekt „Wymiana nieekologicznych źródeł ciepła w indywidualnych budynkach mieszkalnych na terenie gminy Stryszów”

 Gmina Stryszów znalazła się wśród 13 samorządów z województwa małopolskiego, które uzyskały dotację w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Łącznie do WFOSiGW wpłynęło 81 wniosków na wnioskowaną kwotę 30 258 571,89 zł. Pula środków przeznaczonych na realizację PONE w 2017 r. wynosiła 5 000 000 zł. Projekt gminy Stryszów obejmuje wymianę 66 szt. nieekologicznych źródeł ciepła. W wyniku jego realizacji zamontowanych zostanie 49 szt. kotłów nowej generacji  na paliwo stałe, spełniających wymagania klasy 5 o wysokiej sprawności i energooszczędności oraz 17 szt. kondensacyjnych kotłów na paliwo gazowe. Całkowita wartość projektu wynosi 745 000 zł w tym przyznana kwota dofinansowania 329 988 zł, środki własne mieszkańców 206 212 zł, wkład własny gminy 208 800 zł.
 

 

WYMIANA KOTŁÓW w gminie STRYSZÓW - 29.06.2016r.

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY STRYSZÓW
o naborze wniosków o dotacje na dofinansowanie wymiany kotłów
w gminie Stryszów

Wójt Gminy Stryszów  informuje, że Gmina Stryszów kontynuuje przyjmowanie wniosków od mieszkańców o dofinansowanie wymiany kotłów w budynkach mieszkalnych.
Aktualny nabór wniosków będzie prowadzony do 8 lipca 2016 r.
Wniosek o dotację na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania (wymianę kotła) można pobrać tutaj. - DOC


Wójt Gminy Stryszów
   (-) Jan Wacławski