Z A P R O S Z E N I E

Z A P R O S Z E N I E

Szanowni Mieszkańcy,

Wójt Gminy Stryszów zaprasza na spotkanie informacyjne, organizowane przez Ministerstwo Środowiska w sprawie  realizacji rządowego programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, w dniu 6 października 2018 roku o godzinie 18.00 w sali LKS Chełm Stryszów, Stryszów nr 542

 

Więcej informacji - ulotka: https://www.mos.gov.pl/fileadmin/user_upload/mos/Aktualnosci/2018/wrzesien_2018/Czyste_powietrze/Czyste_powietrze_ulotka.pdf

Czytaj więcej...

Inwentaryzacja ogrzewania budynków

Szanowni Mieszkańcy !

Wójt Gminy Stryszów informuje, że w miesiącach kwiecień – grudzień 2018 roku prowadzona jest inwentaryzacja ogrzewania budynków na terenie gminy.

W wyniku podjęcia przez Sejmik Województwa Małopolskiego Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Małopolskiego przyjętego dnia 23 stycznia 2017 r. Uchwałą Nr XXXII/451/17 został nałożony na gminy obowiązek przygotowania i bieżącej aktualizacji bazy inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie gminy.

W związku z powyższym właściciele nieruchomości (budynków mieszkalnych, jak i budynków w których prowadzona jest działalność gospodarcza) proszeni są o wypełnienie formularza ankiety inwentaryzacji ogrzewania budynku i jej złożenie w terminie do 31 sierpnia 2018 roku w Urzędzie Gminy Stryszów – Dziennik Podawczy (pok. nr 2) lub o przesłanie skanu drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Druk formularza ankiety jest dostępny na stronie internetowej www.stryszow.pl w zakładce INWENTARYZACJA - WYMIANA KOTŁÓW oraz w Urzędzie Gminy Stryszów.

Wszystkie informacje podane w ankiecie będą wykorzystane jedynie na potrzeby zadań związanych z ochroną powietrza, w tym likwidację źródeł niskiej emisji. Podane dane nie będą wykorzystywane w innych celach czy też przekazywanie podmiotom trzecim.

Ewentualne pytania można zadawać telefonicznie pod numerem telefonu: 33 879 74 12 wew. 127, lub osobiście w pokoju nr 21 w Urzędzie Gminy Stryszów.

DO POBRANIA - FORMULARZ ANKIETY - DOC

DO POBRANIA - FORMULARZ ANKIETY - PDF

                                                                            Wójt Gminy Stryszów

                                                                            (-) mgr Jan Wacławski

Stryszów, dnia 04.06.2018 r.

INFORMACJA - WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE REALIZACJI UMÓW NA WYKONANIE OCEN ENERGETYCZNYCH

Szanowni Mieszkańcy,

Przedstawiamy ważne wskazówki dotyczące prawidłowej realizacji umów na wykonanie ocen energetycznych, dla Właścicieli budynków wstępnie zakwalifikowanych do wymiany kotłów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Do pobrania : Wskazówki dotyczące prawidłowej realizacji umów na wykonanie ocen energetycznych.

 

Wójt Gminy Stryszów

    (-) Jan Wacławski

INFORMACJA – Wymiana kotłów starej generacji w gminie Stryszów

W związku z pojawiającymi się licznymi pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi wymiany kotłów starej generacji, Urząd Gminy Stryszów informuje, że Gmina złożyła wnioski o wymianę kotłów do dwóch różnych programów tj:

  • Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 „RPO” (program unijny) – gdzie realizacja wymiany kotłów planowana jest
    w 2018 r.,
    audyty energetyczne przeprowadzane są w 2017 r.  na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego.

Lista budynków wstępnie zakwalifikowanych do programu RPO – do pobrania.

 

  • Programu Ograniczenia Niskiej Emisji „PONE” (program krajowy WFOSiGW) – realizacja wymiany kotłów planowana jest w 2017 r., audyty/wizje lokalne zostaną przeprowadzone przez Operatora gminy - firmę ATsys.pl na zlecenie Urzędu Gminy
    w Stryszowie.

Lista budynków wstępnie zakwalifikowanych do programu PONE –  do pobrania.

Jednocześnie informuje się, że do programu „RPO” kwalifikowane były według kolejności zgłoszeń budynki, których właściciele zadeklarowali, że budynek jest docieplony lub w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone prace termomodernizacyjne budynku.
W programie RPO mogą być uwzględnione tylko budynki spełniające standardy efektywności energetycznej, co mają potwierdzić aktualnie opracowywane audyty energetyczne, na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Do programu „PONE” kwalifikowane były pozostałe budynki wg kolejności zgłoszeń.

Wójt Gminy Stryszów

    (-) Jan Wacławski

WYMIANA KOTŁÓW w gminie STRYSZÓW - 29.06.2016r.

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY STRYSZÓW
o naborze wniosków o dotacje na dofinansowanie wymiany kotłów
w gminie Stryszów

Wójt Gminy Stryszów  informuje, że Gmina Stryszów kontynuuje przyjmowanie wniosków od mieszkańców o dofinansowanie wymiany kotłów w budynkach mieszkalnych.
Aktualny nabór wniosków będzie prowadzony do 8 lipca 2016 r.
Wniosek o dotację na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania (wymianę kotła) można pobrać tutaj. - DOC


Wójt Gminy Stryszów
   (-) Jan Wacławski