Sportsmenki z Gimnazjum w Zakrzowie

 

Medalowa passa drużyny dziewcząt z Gimnazjum w Zakrzowie.

 

Dziewczęta z Gimnazjum im. rtm. Witolda Pileckiego w Zakrzowie idą jak burza w szkolnych zawodach sportowych. W półfinałach powiatowych w roku szkolnym 2010/2011 były bezkonkurencyjne w każdej dyscyplinie.

Na poziomie powiatowym zdobyły wicemistrzostwo w piłce nożnej oraz koszykówce. Wywalczyły mistrzostwo powiatu w piłce ręcznej oraz biegach sztafetowych.  

6 maja 2011r. w Olkuszu odbyły się rejonowe zawody w piłce ręcznej - powiat wadowicki reprezentowało Gimnazjum w Zakrzowie. Po zaciętej walce dziewczęta zdobyły wicemistrzostwo rejonu.

Największym jednak sukcesem jest zdobycie srebrnego medalu w trakcie Małopolskiej Gimnazjady Szkolnej. W sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 28.04.2011 na krakowskich Błoniach, drużyna zakrzowskich gimnazjalistek ustąpiła po zaciętej walce jedynie reprezentacji z Tarnowa.

Dziewczęta z zakrzowskiego gimnazjum bardzo chętnie biorą udział w zajęciach SKS. Skuteczność i atrakcyjność treningów wzrosła dzięki dofinansowaniu zwiększonej liczby zajęć sportowych w ramach projektu „Szkoła wspiera – uczeń wybiera. Odważ się być mądrym”. Ogromną pracę w treningi młodych sportsmenek włożyła również ich opiekunka mgr Dominika Gwiżdż.

 

Skład drużyny:

Agnieszka Syjud kl. I c

Magdalena Małuszecka II b

Gabriela Wróbel III b

Kinga Nowak II b

Patrycja Opyrchał III b

Małgorzata Nieckula I c

Karolina Korzeniowska I c

Angelika Wątroba I a

Justyna Banaszak III a

Małgorzata Mamcarczyk III a