Otwarte Mistrzostwa Małopolski na mini torze BMX - Stryszów 23.10.2016

Otwarte Mistrzostwa Małopolski na stryszowskim mini torze BMX - Pumptrack

W niedzielne popołudnie 23 października 2016 r. na nowym mini torze BMX utworzonym na obiekcie LKS „Chełm” w Stryszowie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Zawodach Pumptrack, zorganizowane przez Klub Sportowy Lotto Aquila Wadowic

Przy pięknej, słonecznej pogodzie kilkudziesięciu młodych zawodników i zawodniczek rywalizowało w kilku kategoriach wiekowych. Zawody zorganizowane przez wadowicki klub Lotto Aquila zostały przeprowadzone pod patronatem Barbary Dziwisz radnej Małopolskiego Sejmiku Wojewódzkiego  oraz Jana Wacławskiego wójta Gminy Stryszów.

W przerwie zawodów publiczność miała okazję podziwiać pokaz trialu rowerowego w wykonaniu wielokrotnego Mistrza Polski Tomasza Kramarczyka, obecnie trenera kadry narodowej w trialu rowerowym. Zawody obserwował Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Krakowie Marek Rutkowski.

W kategorii wiekowej 6-7 lat pierwsze miejsce wywalczył Filip Oleksy z Kalwarii Zebrzydowskiej, na drugim miejscu uplasował się Jakub Oleksy, a miejsce trzecie zajął Filip Bernaś.

W kategorii 8-9 lat pierwsze miejsce zdobył Filip Dura ze Stryszowa, miejsce drugie wywalczyła Hanna Stuchnicka z Krakowa, a na miejscu trzecim uplasowała się Zuzanna Wyka ze Stryszowa.

W kategorii wiekowej 10-11 lat pierwsze miejsce zdobył Gabriel Jaskierny, drugie miejsce zdobył Olivier Wyrwa, a miejsce trzecie zajął Damian Odrowąż.

Wśród zawodników z licencją pierwsze miejsce wywalczył Radek Wróbel, miejsce drugie zdobyła Karolina Reszkiewicz, a miejsce trzecie wywalczył Kacper Świątek.

W kategorii juniorzy plus seniorzy pierwsze miejsce zdobył Klaudiusz Widlarz z Wadowic, drugie miejsce wywalczył Wojciech Gnojek z Kalwarii Zebrzydowskiej, a miejsce trzecie zajął Szymon Biadacz z Rybnika.

Podczas inauguracji zawodów prezes Klubu Lotto Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk uhonorował okolicznościowym pucharem prezesa LKS Chełm w Stryszowie Mariana Wieczorka.