Liga Mistrzów BRD 2016 - Nasze drużyny na podium!


Mistrzowie w świetnej formie

Tradycyjnie okres ferii to czas sprawdzianu naszych „eksportowych drużyn BRD” w Ogólnopolskiej Lidze Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Szkoła Podstawowa w Stroniu oraz Gimnazjum w Zakrzowie od lat należą do najlepszych polskich drużyn w tym rowerowym turnieju. Po raz kolejny uczniowie z Gminy Stryszów reprezentowali  województwo małopolskie w zmaganiach ogólnokrajowych.

Liga Mistrzów BRD to cykl zawodów podczas których zawodnicy rywalizują w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych w następujących konkurencjach: jazda po torze przeszkód, pomoc przedmedyczna, test z zasad ruchu drogowego. Liga Mistrzów jest tutaj adekwatnym określeniem organizowanego z roku na rok z coraz większym rozmachem przedsięwzięcia. "Liga" -  bo jest to cykl spotkań (4 eliminacje, rozgrywane w różnych województwach). "Mistrzów" -  bo skupia najlepsze drużyny w kraju, aktualnych mistrzów wojewódzkich. 

Na starcie tegorocznej, dziewiątej już edycji Ligi Mistrzów BRD, stanęły najlepsze ekipy w kraju reprezentujące 10 województw. Zawody miały charakter etapowy. Suma wyników z poszczególnych etapów dawała ostateczny rezultat w całym cyklu. Gospodarzami poszczególnych zawodów (etapów) były następujące miejscowości: Kędzierzyn-Koźle (woj. opolskie), Banie, Przelewice (woj. zachodniopomorskie) i Koluszki (woj. łódzkie).

Nasi uczniowie wspaniale radzili sobie w rywalizacji z rówieśnikami z innych rejonów Polski. W poszczególnych zawodach punktowali  następująco: Szkoła Podstawowa w Stroniu: Kędzierzyn-Koźle – 2 miejsce, Banie – 3 miejsce, Przelewice – 1 miejsce, Koluszki – 3 miejsce. W klasyfikacji generalnej zajęli wysokie II miejsce ustępując jedynie ekipie z Włoszczowy (woj. świętokrzyskie) – aktualnym Mistrzom Polski i 8 drużynie ostatnich Mistrzostw Europy.

Z kolei Gimnazjum w Zakrzowie uzyskało następujące lokaty: Kędzierzyn-Koźle – 5 miejsce, Banie – 2 miejsce, Przelewice – 2 miejsce, Koluszki – 3 miejsce. W klasyfikacji generalnej zajęli III miejsce ustępując drużynom z Włoszczowy (woj. świętokrzyskie) i Koluszek (woj. łódzkie). Między Koluszkami (aktualni Mistrzowie Polski) a Zakrzowem o II miejsce toczyła się zacięta walka, w której o wyniku klasyfikacji generalnej, po uzyskaniu tej samej liczby punktów,  rozstrzygnąć  musiało 1 pytanie testowe. Liga Mistrzów 2016 to dobry prognostyk przed Ogólnopolskim Turniejem BRD, na którym nasze drużyny wystąpią w trudnej roli faworytów, wszyscy oczekują kolejnego sukcesu i miejmy nadzieję, że uczniowie i trenerzy: Tomek Gębala i Bogdan Radwan zdobędą kolejne laury w tej pasjonującej i bardzo pożytecznej dyscyplinie. Trzymamy kciuki!