ŻEGNAJ LATO NA ROK

W ostatni dzień sierpnia 2014 roku  pożegnaliśmy kapryśne lato. Mimo  niesprzyjającej aury, klimat imprezy i  humory sprzyjały  uczestnikom imprezy. Piknik – Pożegnanie lata organizowany na obiektach Ludowego Klubu Sportowego „Chełm” Stryszów,  wpisał się trwale w kalendarz a tegoroczny był już czternastą edycją. Jak zwykle organizatorzy – Wójt Gminy Stryszów Jan Wacławski i Gminny Ośrodek Kultury zadbali o atrakcje sportowe i artystyczne.

 

            Imprezę zainaugurowało przecięcie szarfy przez wójta szlaków NORDIC WALKING PARK STRYSZÓW – trzech certyfikowanych tras, o różnej skali trudności, a potem rzesza amatorów spacerów z kijkami wyruszyła wraz z instruktorami na 5-cio kilometrowy szlak, oznakowany tablicami informacyjnymi, zestawami ćwiczeń, zestawieniami pomiaru tętna.

            Po raz trzynasty przeprowadzono biegi przełajowe o Puchar Dziennika Polskiego. Na dystansie 1000 m zwycięzcami w kategorii kobiet została Patrycja Płatek ze Stryszowa a wśród mężczyzn Łukasz Płatek ze Stryszowa. W meczu piłki nożnej samorządowcy Gminy Stryszów zmierzyli się z policjantami ze Stowarzyszenie IPA w Kalwarii Zebrzydowskiej. W rzutach karnych  lepszymi tym razem okazali się niebiescy funkcjonariusze. Turniej szachowy wygrał Marek Dzik ze Stryszowa. Na zmodernizowanej scenie zaprezentowało się wiele lokalnych artystów i zespołów, w tym zespół taneczny Kropelki, Orkiestra Dęta Stryszów z kapelmistrzem Kazimierzem Gromadą, świetnie zaprezentowało się rodzeństwo Sara-wokalistka, skrzypaczka i Dawid Paczyńscy-akordeonista guzikowiec, zespół folklorystyczny MALI STRONIANIE prowadzony  przez Mieczysława Stanowskiego oraz młodzieżowcy i rockmani z Przystanku Alaska.

            Ucztą dla ducha był koncert Foryś Band, wokalisty dawnego Lombardu Zbigniewa Forysia wraz z zespołem a wykonany utwór „Przeżyj to sam” wywołał euforię wśród uczestników pikniku. Mistrzowski popis grania na harmonijce zaprezentował Sławek Wierzchowski, który wraz z zespołem Nocna Zmiana Bluesa,rozpalił wysoką temperaturą imprezowiczów  bluesowymi brzmieniami. Późną nocą na stryszowskim niebie  rozbłysnęły fantastyczne fajerwerki.

  „Przyjechałem do Stryszowa i zaskoczony zostałem bogatym, wypasionym programem imprezy. Duże miasta  mogą pozazdrościć kumulacji atrakcji wysokich lotów..” – mówi Michał z Katowic.