MIĘDZYNARODOWA RYWALIZACJA - ZAWODY SPORTOWO–POŻARNICZE STRONIE 2014


4 czerwca 2014r.  na stadionie LKS „Żarek” Stronie rozegrano:  międzygminne zawody sportowo–pożarnicze.
 

Co trzy lata gospodarzem jest jedna z gmin – Stryszów, Mucharz, Lanckorona. Rywalizowano w sztafetach z przeszkodami i w ćwiczeniach bojowych w kategoriach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i Drużyn Seniorów. W zawodach udział wzięły 22 drużyny krajowe i 2 z Ochodnicy ze Słowacji, co podniosło rangę imprezy do międzynarodowej. Strażak musi działać w różnych, często ekstremalnych sytuacjach i o takie postarała się aura, częstując uczestników momentami drobnym kapuśniaczkiem, silną ulewą, a nawet gradem a wszystko to przeplatane było upalnym słońcem i temperaturą do 28C. Zawody otworzył Wójt Gminy Stryszów, jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Stryszowie, witając wszystkich zgromadzonych.

Gminę Mucharz reprezentowało 5 drużyn, Lanckoronę 10, Stryszów 7. Wśród zaproszonych gości byli włodarze z sąsiedztwa: Wójt Gminy Lanckorona Zofia Oszacka i Wójt Gminy Mucharz Wacław Wądolny oraz Komendanci: Komendant PSP Wadowice Paweł Kwarciak i Komendant KPP w Kalwarii Zebrzydowskiej Marek Błachut Największy aplauz wzbudziła drużyna Oldbojów z Mucharza z druhem Andrzejem Kurkiem mającym 69 lat oraz Słowacy startujący według swojego krajowego regulaminu. Zainteresowanie widzów wzbudzała motopompa i węże strażackie, łatwo montujące się ze sobą, będące na wyposażeniu druhów z Ochodnicy.

Pomimo kapryśnej pogody, żaden ze strażaków nie uległ wypadkowi, a zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze i zgodnie z zasadami fair play. Uczestnicy podkreślali dobrą organizację ze strony gospodarzy – Gminy Stryszów. Koordynacją całości zawodów zajmowali się Komendant Gminny Bogdan Ryba i Inspektor Marta Pływacz.

Biuro zawodów prowadził kpt Henryk Maciejczyk, a sędzią głównym był dh Dariusz Dyrcz z Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

Gospodarzem przyszłorocznej rywalizacji będzie Gmina Lanckorona.

"Szczególne zainteresowanie widzów wzbudzała motopompa i węże strażackie, łatwo montujące się ze sobą, będące na wyposażeniu druhów z Ochodnicy."


 fot. Piotr Piwowarczyk