Questy "Gościńca 4 żywiołów" - aplikacja uruchomiona

Stowarzyszenie Gościńca 4 Żywiołów  uruchomiło usługę aplikację QUEST na smartfon ANDROID.
 
 
 

Aplikacja mobilna „Gościniec 4 żywiołów” została wykonana na platformę Android i jest dostępna w Google Play pod linkiem:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.questy

 


W ogólnym skrócie Questing jest aktywną formą odkrywania atrakcji danego obszaru polegającą na tworzeniu nieoznakowanych szlaków (questów) w terenie oraz zamieszczaniu na nich zagadek-zadań do wykonania. Turysta podążający tak przygotowanym szlakiem, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach, podąża od jednej lokalizacji do drugiej. Każdy quest prowadzi do miejsca ukrycia skarbu. Dzięki wędrówce po szlakach questów,  użytkownik/turysta ma szansę dotknąć historii, legend czy lokalnych anegdot dotyczących danego obszaru. Questy to forma aktywnego zwiedzania poprzez zabawę w poszukiwacza skarbu. Trasa questu prowadzi turystę nieznakowanym szlakiem, którym można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach, zawierających zagadki. Każdy quest prowadzi do miejsca ukrycia skarbu (kodu), którego zdobycie potwierdza przejście całego questu.

 

Aplikacja questowa obejmuje teren Gościńca 4 Żywiołów- 4 questy w 4 gminach. Stanowi ona elektroniczną formę swojego papierowego odpowiednika. Przeznaczona jest na smartfony z systemem Android 2.2. Ekran główny aplikacji podzielony jest na 4 części – 4 questy umiejscowione w 4 gminach. Strona graficzna aplikacji odwołuje się do symboliki 4 żywiołów: wody, powietrza, ziemi i drewna.