Problem nielegalnego składowania odpadów.

Z uwagi na zaobserwowane na terytorium Polski  zjawisko powstawania nielegalnych  miejsc magazynowania odpadów oraz nielegalnych transportów odpadów, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie zwraca się z prośbą o zainteresowanie problemem oraz zwrócenie szczególnej uwagi na możliwość powstawania nielegalnych miejsc magazynowania odpadów. W razie dostrzeżenia nieprawidłowości, apeluje się o zgłoszenie powyższych działań do właściwych miejscowo organów samorządowych. Najczęściej wybieranymi miejscami porzucenia odpadów, są tereny o dużych powierzchniach, niezamieszkałe lub opuszczone.

Ponadto, Gmina Stryszów apeluje do właścicieli nieruchomości o zagrożeniu związanym z porzuceniem odpadów na terenie będącym ich własnością. Zgodnie z obowiązującym prawem, w przypadku niezidentyfikowania sprawcy porzucenia odpadów lub jego niewypłacalności, koszty utylizacji odpadów ponosi właściciel posesji.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: http://krakow.pios.gov.pl/2020/05/20/informacja-dotyczaca-nielegalnych-miejsc-magazynowania-odpadow-oraz-nielegalnych-transportow-odpadow/