Konkurs na „Najlepsze Ciasto z Owocami” rozstrzygnięty!

12 czerwca 2016 roku w Jastrzębi odbył się konkurs na „Najlepsze ciasto z owocami”, który towarzyszył XIX Festynowi Szkolnemu. Ocenie poddano 26 ciast z owocami dostarczonych przez mieszkańców terenu obejmującego LGD Gościniec 4 żywiołów. Jury konkursu w składzie: Anna Witalis-Zdrzeniecka, Tadeusz Łopata, Danuta Jaworska, Maciej Szymanowski oraz Małgorzata Dziadkowiec stanęło przed trudnym zadaniem, gdyż wszystkie ciasta stanowiły swego rodzaju słodkie arcydzieła. Jury przyznawało punkty za wygląd i smak i do końca nie znało autorów i nazw ciast, które oznaczone były numerkami. Jak zdradziło Jury oceny były bardzo wysokie, a różnice w punktacji niewielkie. Wyniki ukształtowały się następująco:

1 miejsce: Barbara Dolińska – „Owoce Tiramisu”

2 miejsce: Jadwiga Florek- „Leśny Mech”

3 miejsce: Agata Przybycień- „Wiśniowe Marzenie”

Wyróżnienia:

Dorota Węgrecka- Wójcik- „Leśne Runo”

Joanna Szajda- „Brzoskwiniowe Niebo”

Jola i Edyta Marszałek- „Leśny Mech”

Każdy z uczestników konkursu otrzymał także bez wątpienia należny dyplom oraz drobny upominek. Ciasta poddane zostały na koniec degustacji uczestników Festynu Szkolnego i rozeszły się w błyskawicznym tempie.

Organizatorem konkursu była Grupa Nieformalne „Miłośnicy Lokalnych Przysmaków” a partnerami i głównymi realizatorami Stowarzyszenie„3 Wionki” w Jastrzębi oraz Szkoła Podstawowa w Jastrzębi i Społeczny Komitet Rozwoju Szkoły Podstawowej w Jastrzębi. Konkurs był przedmiotem projektu „Poznajemy Lokalne Przysmaki” współfinansowanego przez LGD Gościniec 4 żywiołów w ramach konkursu grantowego w 2016 roku.

 

GALERIA ZDJĘĆ - OTWÓRZ