Seminarium dla koordynatorów wolontariatu


Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie oraz Centrum Wolontariatu AGRADO zapraszają przedstawicieli małopolskich organizacji pozarządowych i instytucji do udziału w bezpłatnym seminarium skierowanym do koordynatorów wolontariatu, które odbędzie się 20 listopada br. w Andrychowie. Udział w seminarium pozwoli uczestnikom poszerzyć wiedzę na temat wolontariatu oraz roli koordynatora wolontariatu. Podczas spotkania, uczestnicy otrzymają narzędzia niezbędne do sprawnego pozyskiwania i kierowania grupą wolontariuszy, poznają najważniejsze aspekty prawne takiej współpracy oraz metody promocji działań wolontariatu w środowisku lokalnym.


DLACZEGO WARTO?
Dowiesz się:
 jak przygotować własną placówkę do współpracy z wolontariuszami
 czym zajmuje się koordynator wolontariatu
 gdzie poszukiwać i w jaki sposób rekrutować wolontariuszy
 jak zachęcać, motywować i nagradzać wolontariuszy
 jak stworzyć miejsce przyjazne wolontariuszom
DLA KOGO? Dla przedstawicieli małopolskich organizacji pozarządowych i instytucji.
GDZIE? W siedzibie Biura Stowarzyszenia AGRADO przy ul. Krakowskiej 35 w Andrychowie
KIEDY? Piątek, 20 listopada 2015 r., 10:00-13:00
UDZIAŁ W SEMINARIUM JEST BEZPŁATNY.
Organizator zapewnia materiały dydaktyczne.
Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego /pobierz/ do dnia 15 listopada br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zapraszamy do udziału!
Projekt „Wolontariat ma sens! – Rozwój Małopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu” jest współfinansowany przez Województwo Małopolskie.