Powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Szkoła Podstawowa w Stroniu była gospodarzem tegorocznego finału powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Najlepsze drużyny z całego powiatu, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach, zawitały do Stronia, aby odnaleźć w nich Mistrzów Powiatu, którzy będą reprezentantami naszego regionu podczas finału wojewódzkiego.

Szkoła Podstawowa w Stroniu, oprócz sukcesu organizacyjnego, może poszczycić się także sukcesem sportowym.
Zarówno w kategorii młodszej, jak i starszej, uczniowie tej szkoły zwyciężyli, zdobywając prawo startu w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w …Stroniu, czyli w miejscowości, w której od wielu lat propagatorzy BRD w Stroniu - Jan i Tomasz Gębala czynili starania o organizację zawodów tej rangi.

 

Satysfakcji nie kryje także Wójt Gminy – Pan Szymon Duman, który zwracając się do dzisiejszych uczestników, a także gości, rzekł:
Pamiętam, jak byłem jeszcze uczniem strońskiej podstawówki, już wtedy szkoła ta święciła duże sukcesy w tej dziedzinie. Cieszę się, że mimo upływu tylu lat Stronie nadal wychowuje kolejne pokolenia wzorowych rowerzystów. Przyznanie organizacji finału wojewódzkiego w Stroniu jest tego najlepszym przykładem. Jest to dla nas wszystkich ogromne wyzwanie. Przez 2 dni będziemy gościć najlepsze drużyny z województwa. Zrobimy wszystko, żeby każdy wyjechał stąd zadowolony.”

Wyniki Turnieju Powiatowego BRD:

Kat. młodsza:
1. SP Stronie: Mariola Jurek, Wiktoria Klimowska, Radosław Odrowąż, Jakub Kosmyra, opiekun Tomasz Gębala
2. SP Zakrzów: Oskar Granat, Wiktoria Goryl, Aleksandra Kowalczyk, Patryk Pająk, opiekun Bogdan Radwan
3. SP Inwałd: Zuzanna Stuglik, Julia Nowak, Dawid Dyrcz, Szymon Stuglik, opiekun Dorota Buda
Kat. starsza:
1. SP Stronie: Natalia Nowak, Adrian Odrowąż, Jakub Klimeczko, opiekun Tomasz Gębala
2. SP Zakrzów: Kacper Lempart, Jakub Godzik, Martyna Nowak, opiekun Bogdan Radwan
3. SP Inwałd: Kamil Rusinek, Bartłomiej Płonka, Krystian Pikoń, opiekun Dorota Buda

,