OGŁOSZENIE – program PONE WFOŚiGW Kraków - WYMIANA KOTŁÓW

Wójt Gminy Stryszów informuje, że nadal nie ma ostatecznej decyzji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie dotyczącej realizacji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji PONE i dotacji do wymiany kotłów starej generacji.

Z informacji uzyskanych telefonicznie w dniu 06.07.2018 r. wynika, że ostateczne decyzje mają być podjęte do 15.07.2018 r., po wyborze nowego Zarządu WFOŚiGW Kraków.  Jest duże prawdopodobieństwo, że WFOŚiGW Kraków odstąpi od realizacji programu PONE w roku 2018 na rzecz realizacji nowego programu rządowego pn. „Czyste Powietrze”. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast przyjęli stanowisko wnioskujące do Zarządu Funduszu o dotowanie wymiany kotłów w 2018 r. zgodnie z Regulaminem i zasadami PONE.

Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” ma wystartować jeszcze w br. i będzie obejmował dofinansowania do termomodernizacji budynków mieszkalnych, w tym wymiany kotłów starej generacji. Wnioski mieszkańców będą przyjmowane bezpośrednio w Wojewódzkim Funduszu bez pośrednictwa gmin.

Więcej informacji na temat programów dotacyjnych i pożyczkowych realizowanych przez WFOŚiGW Kraków znajduje się na stronie www.wfos.krakow.pl

Stryszów, 06/07/2018 r.
Wójt Gminy Stryszów
Jan Wacławski