Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu X-tą drużyną w Europie!

Od wielu lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu święcą sukcesy w rowerowym turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na arenie krajowej. Teraz spróbowali sił na tle swoich rówieśników z innych krajów europejskich. Jest to chyba jedyny konkurs dla szkół podstawowych mający swoje zakończenie aż na poziomie finału europejskiego.

 

 

Tegoroczną areną zmagań Europejskiego Turnieju Edukacji Drogowej była Tirana. W dniach 14-17 września do stolicy Albanii zawitało ponad 20 najlepszych narodowych drużyn aby wyłonić najlepszą ekipę Starego Kontynentu.

Finał europejski to ostatni akcent zmagań zawodników występujących w rowerowym turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ostatni i najbardziej prestiżowy, gdyż do Albanii zjechali  najlepsi z najlepszych – mistrzowie swoich krajów. W tym doborowym gronie znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu. Jako aktualni mistrzowie kraju dostąpili zaszczytu reprezentowania Polski na arenie europejskiej. I spisali się wspaniale zajmując X miejsce w Europie!

Skład drużyny: Katarzyna Klimeczko, Martyna Nowak, Radosław Odrowąż i Mateusz Zagól. Opiekunami naszej drużyny byli: Anna Zawiła – tłumacz oraz Tomasz Gębala – trener.