PIKNIK 2017

Rokrocznie Stryszów hucznie żegna lato „Piknikiem – Pożegnanie Lata”. Nie inaczej było i w tym roku.

Świętowanie rozpoczęło się dyskoteką już w sobotę 26 sierpnia. Do późnych godzin nocnych, lub wczesnych porannych bawiono się przy dyskotece pod gwiazdami. Niedzielne świętowanie zapoczątkował mecz piłki nożnej. W potyczce drużyny samorządowej i „Leśny Partyzant” z Wieliczki zwyciężyli samorządowcy.

W trakcie pikniku przeprowadzono także bieg przełajowy o Puchar „Dziennika Polskiego”. Tradycyjnie odbył się turniej szachowy o puchar Wójta Gminy. Imprezę poprowadził konferansjer Kris Kojder. Uczestnicy pikniku bawili się przy znanych utworach wykonanych przez Trio Akustyczne. Do tańca porywały rytmy disco-polo grane przez zespół „Odlot”. Ku uciesze swoich fanów na stryszowskiej scenie zagrał zespół rockowy „Alergen”. Gwiazdą wieczoru był klimatyczny zespół Sorry Boys. Głos i charyzma wokalistki Beli Komoszyńskiej oraz klimat na scenie podczas koncertu stworzył prawdziwy muzyczny spektakl.

W trakcie pikniku zawitali do Stryszowa goście ze Słowacji. Liczna delegacja  starostów i pracowników kultury z zaprzyjaźnionego mikroregionu „Pod Panskym Dielom” doskonale zintegrowała się z mieszkańcami Gminy Stryszów. Otwartość słowackiej grupy widać było szczególnie na scenie, gdzie jej przedstawiciele dali spontaniczny występ muzyczny,
a starosta Selce popisał się brawurowo wykonanym tańcem z hałupcami.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, którzy bawili się w wesołym miasteczku, bajkowej wiosce i podczas konkursu rodzinnego.

Ciepły klimat imprezy zwieńczony został pięknym pokazem sztucznych ogni.