Uczniowie SP Stryszów przygotowali uroczystość na Dzień Babci i Dziadka

„Niech od Bałtyku aż do stóp Tatr żyją nam Babcie i Dziadkowie STO LAT!”

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Nikt nie potrafi upiec takiego ciasta jak babcia i nikt nie umie opowiedzieć o dawnych czasach jak dziadek.
 Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stryszowie pamiętali o swoich babciach
i dziadkach i dlatego też 06.02.2013r. przygotowali uroczystość z tej okazji. Babcie
i dziadkowie zjawili się punktualnie. Przybyło 120 gości, którzy usiedli przy udekorowanych stołach. Dyrektor szkoły pan Lucjan Pająk przywitał zacne grono gości i złożył im serdeczne życzenia. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów kl. I – III. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Oprócz montażu słowno – muzycznego goście obejrzeli także pokazy taneczne i bajkę pt.: „Czerwony Kapturek”. Wielką radość sprawiły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Były to piękne wazoniki z kolorowymi kwiatami. Na twarzach gości widać było ogromną radość i wzruszenie gdy 70 małych artystów dostojnie zaśpiewało 100 lat. Impreza była wspaniała. Gorące podziękowania należą się rodzicom, którzy okazali dużą pomoc w przeprowadzeniu imprezy. Przygotowali słodki poczęstunek dla gości i dzieci.
 Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej i miłego spędzenia czasu przy najbliższych.