Międzyszkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Stronie 12.02.2010

Szczegółowa znajomość zasad kodeksu drogowego oraz umiejętność kierowania rowerem po trudnym torze przeszkód – oto wymogi jakim musieli sprostać  uczestnicy międzyszkolnych eliminacji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Turniej odbył się 12 lutego 2010 w Stroniu.  Startowały w nim trzyosobowe reprezentacje trzynastu szkół podstawowych z terenu powiatu wadowickiego.
Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną w ramach testu pisemnego oraz umiejętnością  precyzyjnego kierowania rowerem w trakcie pokonywania toru przeszkód. Konkurencje zręcznościowe wywoływały największe emocje i to one w dużej mierze zaważyły na końcowych wynikach rywalizacji.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie SP w Stroniu. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie SP w Stanisławiu Dolnym i te dwie drużyny wystartują w turnieju powiatowym, który wkrótce zostanie zorganizowany w  Wieprzu, gdzie drużyny będą ubiegały się o awans do etapu wojewódzkiego. Trzecia w kolejności reprezentacja SP w Stryszowie była o włos od możliwości awansu, niestety regulamin zawodów międzyszkolnych promuje tylko dwie drużyny .
Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Stroniu,  której trenerem i opiekunem jest  mgr Tomasz Gębala wystąpiła w następującym składzie: Filip Pająk, Dominik Krystian, Damian Radomski
Organizatorzy Turnieju BRD w Stroniu:

Powiatowa Komenda Policji w Wadowicach
- starszy aspirant Paweł Migdałek  - sędzia główny zawodów
- starszy sierżant Katarzyna Herma
- sierżant Marcina Targosz

Delegatura Kuratorium Oświaty  w Wadowicach
- starszy wizytator Józef Żegliński