Powiatowy Turniej BRD - Wieprz 10.04.2008

10 kwietnia 2008 roku w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Wieprzu odbył się powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Bardzo mile ten dzień wspominać będą uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu: Tomasz Gnojek (kapitan), Jarosław Chmielarz, Mateusz Kocańda i Bartłomiej Makówka (rezerwowy). Po bardzo zaciętej walce wymienieni uczniowie zostali zwycięzcami zawodów i będą reprezentować powiat wadowicki na mistrzostwach województwa małopolskiego.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ma już długą historię. Pierwsze zawody w powiecie wadowickim zostały rozegrane blisko 30 lat temu. Nasza szkoła zawsze święciła w nim duże sukcesy. Od 15 lat regularnie jesteśmy finalistami zawodów powiatowych. Kilkukrotnie byliśmy mistrzami powiatu i reprezentowaliśmy powiat wadowicki na mistrzostwach województwa (kiedyś bielskiego, obecnie małopolskiego).

W tym roku po kilku latach przerwy ponownie SP Stronie okazało się najlepsze w powiecie. Fakt ten tym bardziej cieszy, że w zawodach tych pokonali aktualnych mistrzów polski - drużynę ze Szkoły Podstawowej z Rzyk (w roku szkolnym 2006/2007 zawodnicy SP Rzyki zostali Mistrzami Polski w Turnieju BRD).

W mistrzostwach powiatu wzięło udział 8 drużyn, wytypowanych na podstawie eliminacji międzygminnych. Zawody składały się z 3 etapów. Pierwszy - test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, drugi - praktyczne udzielanie pomocy poszkodowanemu, trzeci - jazda rowerem po torze przeszkód. Po pierwszym etapie nasi zawodnicy zdecydowanie prowadzili w ogólnej klasyfikacji, na drugim miejscu - ich najgroźniejsi rywale - SP Rzyki. Etap drugi nie wpłynął znacząco na wyniki. O wszystkim więc zadecydować miał etap ostatni - jazda po torze przeszkód. Tutaj emocje sięgały zenitu! Jako pierwsi tor przeszkód pokonywali zawodnicy z Rzyk. Poszło im bardzo dobrze. Nasi zawodnicy (Jarek i Tomek) spisali się troszkę słabiej na torze przeszkód niż ich koledzy z Rzyk i sprawa pierwszego miejsca zostawała ciągle otwarta. Jednak bardzo wysoką formę zaprezentował ostatni zawodnik ze Stronia - Mateusz. Uzyskał najlepszy przejazd w całym turnieju i tym samym przerzucił szalę zwycięstwa ! Radości nie było końca!

Mateusz tak dobrym przejazdem przypieczętował nie tylko zwycięstwo drużyny ale także i swoje (w klasyfikacji indywidualnej). Jako najlepszy zawodnik turnieju otrzymał bardzo cenne nagrody. Zresztą cała drużyna wróciła do domu nie tylko z bagażem doświadczeń ale także z bagażem prezentów!!!

Trzecie miejsce w zawodach zdobyła druga drużyna z Gminy Stryszów - reprezentranci Szkoły Podstawowej w Dąbrówce. Gratulujemy naszym reprezentantom wysokich osiągnięć w tak wygórowanej rywalizacji.