"BohaterON - włącz historię. Uczniowie z Gminy Stryszów wysłali 415 kartek do powstańców warszawskich"

W dniach 14-21 września na terenie wszystkich szkół podstawowych, oraz przedszkoli na terenie Gminy Stryszów została przeprowadzona akcja pod nazwą BohaterON - włącz historię! 

BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić, postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Akcja na terenie gminy Stryszów odbywała się po raz drugi, a koordynował ją kolejny raz radny Krzysztof Adamczyk. Po zeszłorocznym pozytywnym odbiorze akcji która była przeprowadzona w dwóch placówkach w tym roku udało się zaangażować wszystkie szkoły tym samym dając możliwość wszystkim uczniom zetknięcia się z historią i nawiązania kontaktu z żyjącymi uczestnikami Powstania Warszawskiego. W każdej szkole akcja została przyjęta z uśmiechem i ochotą tak przez dyrekcje placówek jak i samych uczniów co widać po liczbie oddanych kartek. W tegorocznej edycji uczniowie napisali aż 415 kartek co jest podwojeniem wyniku z ubiegłego roku. Jak mówi koordynator akcji kartki były pełne przeróżnych form podziękowania i podziwu w kierunku powstańców, dzieciaki z przedszkoli rysowały piękne rysunki a na nich symbole narodowe, bukiety kwiatów, radosnych ludzi, serca... młodsi uczniowie szkół podstawowych pisali słowa podziękowania i szacunku,a Ci już nieco starsi zapisywali całe kartki swoimi spostrzeżeniami oraz podziękowaniami za ofiarną walkę za ojczyznę, za wolną Polskę. 

Serdeczne podziękowania dla dyrekcji gminnych placówek oświatowych za przychylność w organizacji akcji oraz chęć krzewienia zdrowych postaw patriotycznych wśród uczniów. Podziękowania również dla uczniów którzy zainteresowali się akcją i wykazali ochotę wysłania kartek żyjącym powstańcom warszawskim.