X Turniej Piłki Nożnej - "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"


 Tymbark, 30 kwietnia 2010 r.  


Rekordowa liczba zgłoszeń do X Turnieju Piłki Nożnej
„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”
 

 

W tegorocznym Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli Mistrzostwach Polski w piłce nożnej dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, weźmie udział rekordowa ilość zawodników. Zgłosiło się ich ponad 40 tysięcy, dzięki czemu X edycja Turnieju będzie największą imprezą sportową dla dzieci i młodzieży oraz największym turniejem piłkarskim w Polsce. Oprócz Pucharu Tymbarku i tytułu Mistrzów Polski, młodzi piłkarze będą walczyć o wspaniałą nagrodę główną – wyjazd na legendarny stadion San Siro.

Największy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży w Polsce

     Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” od lat cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem młodych piłkarzy i piłkarek. Pokazuje to liczba zawodników, którzy zgłosili się do rozgrywek w tym roku. Do jubileuszowej, X edycji Turnieju o Puchar Tymbarku zgłosiło się bowiem 40 tysięcy młodych zawodników, czyli o ponad 50% więcej niż przed rokiem, co jest absolutnym rekordem w Polsce. Żadna impreza piłkarska dla dzieci i młodzieży w kraju, nie angażuje tylu zawodników. W województwie małopolskim do Turnieju zgłosiło się aż 4 tysiące piłkarzy i piłkarek, czyli o 1,8 tysiąca więcej, niż w zeszłym roku.    

Czytaj więcej...

Międzyszkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Stronie 12.02.2010

Szczegółowa znajomość zasad kodeksu drogowego oraz umiejętność kierowania rowerem po trudnym torze przeszkód – oto wymogi jakim musieli sprostać  uczestnicy międzyszkolnych eliminacji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Turniej odbył się 12 lutego 2010 w Stroniu.  Startowały w nim trzyosobowe reprezentacje trzynastu szkół podstawowych z terenu powiatu wadowickiego.
Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną w ramach testu pisemnego oraz umiejętnością  precyzyjnego kierowania rowerem w trakcie pokonywania toru przeszkód. Konkurencje zręcznościowe wywoływały największe emocje i to one w dużej mierze zaważyły na końcowych wynikach rywalizacji.

Czytaj więcej...

Gminne Dożynki - Łękawica 2009

W słoneczną i bardzo pogodną niedzielę 20 września 2009 r. odbyły się dożynkowe uroczystości w Gminie Stryszów.  Staropolskie podziękowanie za urodzaj i plony, zgodnie z lokalną tradycją,  organizowane jest co roku w innym sołectwie. W tym roku honor gospodarzy dożynek przypadł  mieszkańcom Łękawicy.

 


Gminne Dożynki - fotorelacja cz.1 i cz.2

Czytaj więcej...

Realizacja Projektu ,,Aktywność Twoją Szansą"

W  bieżącym roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stryszowie przystąpił do realizacji projektu „Aktywność
Twoją Szansą” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Działania 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1
Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Ośrodki Pomocy Społecznej.

W ramach rekrutacji przeprowadzonej wśród osób spełniających szczegółowe wymogi uczestnictwa w projekcie
zaproszono do udziału 10 osób
z terenu gminy Stryszów.  Uczestniczki programu przeszły cykl szkoleń
oraz praktycznych zajęć związanych z aktywizacją zawodową i społeczną.

Zapraszamy do galerii

 Czytaj więcej...

Oratorium Kalwaryjskie - 15 sierpnia 2009r.

Oratorium Kalwaryjskie

15 sierpnia 2009 roku, w Kalwarii Zebrzydowskiej, u stóp wzgórza Ukrzyżowania, wobec kilkudziesięciu tysięcy zgromadzonych pątników, wystawione zostanie Oratorium Kalwaryjskie. To nie będzie jedno z wielu oratoriów jakie widzieliśmy do tej pory. W poszukiwaniu radości istnienia, daru miłości i nadziei niesionej przez wiarę powstał spektakl muzyczny jakiego jeszcze nie było.
 
 

Czytaj więcej...

BIEGIEM PRZEZ POLSKĘ 2009

BIEGIEM PRZEZ POLSKĘ 2009 ze Wschodu na Zachód dla Elizki Zalewskiej (II edycja biegu). Stowarzyszenie Biegiem przez Polskę już po raz drugi postanowiło zorganizować akcję charytatywną, której celem będzie zbiórka pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnego dziecka.

Czytaj więcej...

VI edycja Ligi Mistrzów BRD - Stronie 2013

Krajowa elita BRD w Stroniu!

Siedemnaście drużyn z dziesięciu województw stanęło w szranki w ramach III eliminacji VI edycji Ligi Mistrzów BRD rozgrywanych w strońskiej podstawówce. Po zmaganiach we Włoszczowie (24-25 stycznia) i Kędzierzynie Koźlu (30-31 stycznia), to właśnie Szkole Podstawowej w Stroniu przypadł zaszczyt zorganizowania kolejnej eliminacji. Na starcie pojawiły się najlepsze drużyny w naszym kraju, wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski rowerowego turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

Czytaj więcej...

„Turniej 4 żywiołów w piłce nożnej –Kalwaria 2012”

W dniu 18 listopada 2012r. LGD Gościniec 4 Żywiołów we współpracy z Parafialnym Klubem Sportowym „Św. Józef” z Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizował turniej sportowy w piłce nożnej dla dzieci ze szkół Podstawowych o tytuł najbardziej żywiołowej drużyny LGD Gościńca 4 Żywiołów. W rozgrywkach na parkiecie hali sportowej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej udział wzięło ponad 70 dzieci którzy skompletowali 7 świetnych drużyn z 4 gmin należących do LGD, tj z gminy Mucharz, Lanckorona, Stryszów i Kalwaria Zebrzydowska.
Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy I - III oraz  IV -VI.

Przez ponad 4 godziny zmagania młodych piłkarzy bacznie obserwowała spora grupa kibiców w tym min rodzice, którzy przybyli aby dopingować swoje pociechy. Pozytywne nastawienie i dobre humory sprawiły, że na stadionie wytworzył się klimat prawdziwej sportowej rywalizacji, a kibice mogli oglądać prawdziwe sportowe spektakle.
Po wielu zmaganiach przyszedł czas na finał.

Po zaciętej rywalizacji w kategorii młodszych kl I-III  miejsca zajęli:
 I miejsce - drużyna UKS „CYKLISTA” ze Szkoły Podstawowej w Stroniu /gm. Stryszów/
 II miejsce - drużyna PKS Św. Józef z Kalwarii Zebrzydowskiej
 III  miejsce - UKS „OLIMP” Zespołu Szkół nr 6 w Leńczach /gm. Kalwaria Zebrzydowska/.

Kategoria starszych kl IV-VI
 I miejsce - drużyna z Zespołu Szkół w Skawinkach /gm. Lanckorona/
 II miejsce – drużyna UKS „CYKLISTA” ze Szkoły Podstawowej w Stroniu /gm. Stryszów/
 III  miejsce - drużyna PKS Św. Józef z Kalwarii Zebrzydowskiej
 IV miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej /gm. Mucharz/.

Czytaj więcej...

„Gminne Święto Sportu 2013”

W dniach 13/14.07.2013 r. na stadionie  w Stryszowie odbyła się  cykliczna impreza sportowo-rekreacyjna „Gminne Święto Sportu 2013” organizowana przez LKS Chełm Stryszów oraz Wójta Gminy Stryszów.

Czytaj więcej...

SP Stryszów - Festyn Zdrowia


Festyn Zdrowia 

13 czerwca 2013 roku w Szkole Podstawowej w Stryszowie odbył się Festyn Zdrowia pod hasłem „Śmiech to zdrowie, więc kto zdrowo chce żyć, powinien radości życia się uczyć”.

 

Czytaj więcej...

Uczniowie SP Stryszów przygotowali uroczystość na Dzień Babci i Dziadka

„Niech od Bałtyku aż do stóp Tatr żyją nam Babcie i Dziadkowie STO LAT!”

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Nikt nie potrafi upiec takiego ciasta jak babcia i nikt nie umie opowiedzieć o dawnych czasach jak dziadek.
 Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stryszowie pamiętali o swoich babciach
i dziadkach i dlatego też 06.02.2013r. przygotowali uroczystość z tej okazji. Babcie
i dziadkowie zjawili się punktualnie. Przybyło 120 gości, którzy usiedli przy udekorowanych stołach. Dyrektor szkoły pan Lucjan Pająk przywitał zacne grono gości i złożył im serdeczne życzenia. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów kl. I – III. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Oprócz montażu słowno – muzycznego goście obejrzeli także pokazy taneczne i bajkę pt.: „Czerwony Kapturek”. Wielką radość sprawiły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Były to piękne wazoniki z kolorowymi kwiatami. Na twarzach gości widać było ogromną radość i wzruszenie gdy 70 małych artystów dostojnie zaśpiewało 100 lat. Impreza była wspaniała. Gorące podziękowania należą się rodzicom, którzy okazali dużą pomoc w przeprowadzeniu imprezy. Przygotowali słodki poczęstunek dla gości i dzieci.
 Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej i miłego spędzenia czasu przy najbliższych.

Czytaj więcej...

I Miejsce w Małopolsce - etap wojewódzki Turnieju BRD

 


 

 

Raba Wyżna zdobyta!

I Miejsce w Małopolsce -  etap wojewódzki Turnieju BRD

 

 Niecodziennym sukcesem może pochwalić się Szkoła Podstawowa w Stroniu. Już po raz czwarty z rzędu strońscy uczniowie dostąpią zaszczytu reprezentowania województwa małopolskiego w Mistrzostwach Polski w turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 

 Zawody wojewódzkie rozegrane w Rabie Wyżnej były kolejnym etapem, a zarazem przeszkodą do pokonania - w drodze do finału ogólnokrajowego. Aby znaleźć się w doborowym gronie najlepszych 22 drużyn małopolski (przedstawiciele każdego z powiatów naszego województwa) strońska drużyna wcześniej musiała wygrać zawody międzygminne i powiatowe. To już czwarty finał zawodów wojewódzkich, w których zawodnicy ze Stronia kończą zmagania na najwyższym stopniu podium. Tak było przed trzema i dwoma laty w Skawinie, w zeszłym roku w Mszanie Dolnej i w bieżącym roku w Rabie Wyżnej.

Czytaj więcej...

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OSP - STRONIE 2011


GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OSP - STRONIE 2011  


  W sobotę 10.09.2011 roku na boisku sportowym LKS "Żarek" w Stroniu przeprowadzono zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Lanckorona, Mucharz, Stryszów, 
w których wzięło udział 20 drużyn.
Komisję sędziowską, składającą się ze strażaków KP PSP Wadowice powołał Komendant Powiatowy PSP w Wadowicach - sędzią głównym zawodów był st.kpt. mgr inż. Henryk Maciejczyk.
Zawody rozegrane zostały w następujących konkurencjach:
1/ grupa MDP dziewcząt i chłopców 12-16 lat - bieg sztafetowy i rozwinięcie bojowe,
2/ grupa MDP chłopców 17-18 lat - sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe.
3/ grupa A mężczyzn - sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe.

W zawodach uczestniczyła również jednostka straży pożarnej z Ochodnicy na Słowacji,
  która stratowała poza klasyfikacją gminną. Strażacy ze Słowacji startowali w konkurencjach sztafety pożarniczej i ćwiczeniu bojowym kobiet i mężczyzn zgodnie z obowiązującymi regulaminami w Polsce. Dodatkowo zaprezentowali ćwiczenie bojowe wg regulaminu obowiązującego na Słowacji w kategorii kobiet i mężczyzn.

Czytaj więcej...

ZŁAZ SAMORZĄDOWCÓW GMIN BABIOGÓRSKICH

 

MIĘDZYNARODOWY ZŁAZ

SAMORZĄDOWCÓW GMIN BABIOGÓRSKICH

ZAKRZÓW -  27.08.2011 R.

Gmina Stryszów  była w tym roku gospodarzem Międzynarodowego Złazu Samorządowców Gmin Babiogórskich. Na punkt docelowy złazu wyznaczono górę Chełm, gdzie malowniczo jest położony Ośrodek Wczasowo-Rekolekcyjny ‘Caritas’ w Zakrzowie. Choć pogoda była upalna, trasy prowadziły do leśnego zacisza, dzięki czemu wszyscy uczestnicy mogli znaleźć wytchnienie, jedzenie, picie i doskonałą atmosferę. Uczestnicy mieli do wyboru sześć tras o rozmaitym stopniu trudności i długości. Wiodły one z różnych stron na górę Chełm. Po dotarciu wszystkich grup na miejsce i podsumowaniu  zgłoszeń okazało się, że w tegorocznym spotkaniu udział wzięło 590 osób, co jest frekwencyjnym rekordem wśród dotychczasowych babiogórskich złazów.
Tradycyjnie - jak co roku - złaz rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą, po której był ciepły poczęstunek oraz biesiadowanie przy dźwiękach Orkiestry Dętej ze Stryszowa i kapeli ludowej „Stronianie”.  Były też konkursy oraz wspomnienia z poprzednich edycji, a także wręczanie pamiątkowych dyplomów dla wyróżniających się uczestników złazu.  W konkursie na najbardziej rozśpiewaną i rozbawioną grupę złazową  zwycięstwo przyznano  śpiewakom z Gminy Stryszawa. Z tejże gminy  pochodził również Jan Łaciak - nietuzinkowy złazowicz, który otrzymał wyróżnienie  za  uczestnictwo we wszystkich dotychczasowych edycjach babiogórskich spotkań samorządowych. Odbierając dyplom pan Jan wymienił w kolejności wszystkie złazy, dodając czy była na nich pogoda, czy też lało jak z cebra. Z pewnością Złaz w Gminie Stryszów wszyscy zapamiętają przez wiele lat jako przepełniony słońcem, pogodą i radością, czego życzymy wszystkim następnym organizatorom.

 

Czytaj więcej...

XII Ogólnopolski kolarski wyścig przełajowy o Puchar Wójta Gminy Stryszów

 

 

 XII Ogólnopolski kolarski wyścig przełajowy o Puchar Wójta Gminy Stryszów 

Organizator: 
Ludowy Klub Sportowy "Żarek" Stronie.


W sobotę 26 lutego 2011 r. w Stroniu na Kamionce odbył się XII Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Stryszów. Zimowa aura, którą preferują kolarze przełajowi, tym razem okazała się wyjątkowo sprzyjająca i rywalizacja toczyła się wśród przepięknych śnieżnych krajobrazów w optymalnej atmosferze. Zawodnicy wykazali się żelazną kondycją, ogromnym zahartowaniem oraz wolą walki. Trasa wyścigu wiedzie po strońskich górkach i krętych drogach, a szczególnym wyzwaniem dla kolarzy jest stromy podjazd na boisko LKS „Żarek” Stronie. Kolarze rywalizowali w 7 kategoriach: Młodzik, Junior Młodszy, Junior, Elita, Młodziczka, Juniorka Młodsza, Kobiety Open. W tegorocznym wyścigu rywalizowało siedemdziesięciu trzech zawodników. W klasyfikacji drużynowej puchar odebrali kolarze Sokoła z Kęt.

Zorganizowana impreza pozwoliła na reaktywację kolarstwa w środowisku wiejskim, rozpropagowanie tej formy aktywności wśród dzieci i młodzieży a także popularyzację aktywnego wypoczynku w plenerze.

 

Czytaj więcej...

Wadowickie Dni Siatkówki 2010

 

 
W Wadowicach rozpoczynają się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików o Puchar Prezesa PZPS.Trwa wielkie święto siatkówki w naszym regionie czyli Wadowickie Dni Siatkówki 2010, będących cyklem sportowych imprez, pikników i spotkań ze znanymi postaciami tego sportu. W piątek 21 maja, na hali ZSP nr 1 przy ulicy Słowackiego, rozpoczną się „Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików o Puchar Prezesa PZPS”, które obok zakończonego w ubiegłym tygodniu II Turnieju o Puchar Mariusza Wlazłego, stanowią jeden z głównych punktów imprezy.
 

Czytaj więcej...

Zawody o Puchar Wójta Gminy Stryszów w tenisie stołowym

 

 

Termin i miejsce zawodów: 14.05.2010 r. (piątek), sala gimnastyczna SP w Stroniu
Godz: 16.00:

  • Szkoła Podstawowa - (rocznik 1995 i 1996)
  • Szkoły średnie i gimnazja
  • Open – wszyscy zainteresowani bez względu na płeć i wiek

Uczestnictwo: w zawodach mogą startować wyłącznie mieszkańcy gminy Stryszów.

Czytaj więcej...

Rowerowa "Odyseja 2009" w Zakrzowie

W pierwszy weekend października 2009 r. krakowskie Wydawnictwo COMPASS zorganizowało kolejną  edycję cieszących się dużą popularnością zawodów rowerowych pn. „Odyseja”. Tym razem areną zmagań wytrawnych kolarzy terenowych były ścieżki Gminy Stryszów i gmin sąsiadujących, a bazę dwudniowych zawodów stanowił ośrodek wypoczynkowy Caritas w Zakrzowie.
 
 
 
Zapraszamy do galerii - tutaj.
 

Czytaj więcej...

Moniuszko na zamku w Suchej Beskidzkiej - 4 lipca 2012 (środa) godz. 19.00

 
Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka i Zespół Opery Krakowskiej oraz Miejski Ośrodek Kultury Zamek mają zaszczyt zaprosić na operę Stanisława Moniuszki „STRASZNY DWÓR".

Przedstawienie odbędzie się 4 lipca 2012 r. (środa) o godz. 19.00
na dziedzińcu Zamku w Suchej Beskidzkiej.
Bilety w cenie 25 zł do nabycia od 27 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury Zamek w Suchej Beskidzkiej.

Dożynki Gminne - STRONIE 2011

Dożynki w Gminie Stryszów - STRONIE 2011 /04.09.2011 r./

W tym roku gminne uroczystości dożynkowe zorganizowano w znanym z zamiłowania do śpiewu i zabawy sołectwie Stronie. Stronianie i tym razem nie zawiedli, przygotowując  wyjątkowo udane dożynki. Dopisała również pogoda dzięki czemu cała społeczność Gminy Stryszów podziękowała za udane plony w radosnej i gorącej atmosferze. W skwarne południe uczestnicy dożynek uformowali pod Urzędem Gminy barwny korowód furmanek i traktorów, który konwojowany przez druhów z OSP ruszył do kaplicy w Stroniu. Piękne strońskie głosy zabrzmiały już w czasie nabożeństwa, które odprawił proboszcz parafii w Zakrzowie ks. Krzysztof Kopeć oraz wikariusz ks. Jarosław Warzecha. Po Mszy św. przy dźwiękach orkiestry strażackiej z OSP w Łękawicy przemaszerowano na plac przed OSP Stronie.  Na estradzie wójt gminy Jan Wacławski oraz  starosta i starościna dożynek: Jan i Maria Gębalowie podzielili bochen chleba upieczony z tegorocznej mąki. Następnie pokarmem tym, zgodnie z tradycją, poczęstowano wszystkich uczestników święta plonów.

    

W swoim wystąpieniu wójt gminy Jan Wacławski podkreślił trud rolniczej pracy - pomimo XXI wieku wykonywanej zawsze w pocie czoła. To od Was zależy bezpieczeństwo żywnościowe i egzystencja ludzi. Pomimo kiepskiej pogody, ciągłych opadów deszczu udało się Wam rolnikom zebrać owocne plony i płody ziemi. Dzięki Wam na naszych stołach mamy chleb. Oby starczyło go dla wszystkich rodzin w naszej gminie i w Polsce. Niech ten chleb, będący symbolem  dożynek będzie zawsze dzielony sprawiedliwie.

Wójt następnie wskazał na zmiany zachodzące na obszarze wspólnoty samorządowej Małej Ojczyzny Gminy Stryszów. Mówił o wyzwaniach, które stoją przed współczesnymi Rolnikami. Zmienia się charakter naszych wiosek – z typowo rolniczych na turystyczne, związane to jest z nadchodzącym zakończeniem budowy zbiornika wodnego Świnna Poręba. Rolnicy powinni przestawić profil swoich gospodarstw na ekologiczny i agroturystyczny, gdyż odwiedzający Nas turyści będą chcieli zjeść zdrową staropolską żywność, bardziej smakowitą i autentyczną niż wielu innych narodów Europy.


W trakcie uroczystości dożynkowych  Jan Wacławski otrzymał Odznakę Honorową „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”. Nagrodę wręczył Poseł RP Tadeusz Arkit. Odznaka jest przyznawana osobom wyróżniającym się w upowszechnianiu i ochronie polskiej kultury. Decyzję o jej przyznaniu podejmuje Minister Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego. Wyróżnienie jest symbolicznym dowodem uznania ze strony władz państwowych dla ludzi, którzy chronią skarby kultury polskiej i pielęgnują nasze dziedzictwo narodowe poprzez szereg konkretnych inicjatyw. W przypadku Wójta Gminy Stryszów doceniono m.in. nieprzerwaną wieloletnią działalność w celu ratowania, odnowienia i spopularyzowania piękna przydrożnych wiejskich kapliczek.

Czytaj więcej...