JASEŁKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KORCZAKA W DĄBRÓWCE

Boże Narodzenie należy do świąt, które nierozerwalnie połączone są z polską tradycją jaką są jasełka.
Jasełka, które tradycyjnie od lat organizowane są w SP. w Dąbrówce co roku w innej scenografii, scenerii, oprawie muzycznej i plastycznie. Główny i stały wątek jasełek to Narodzenie Pana Jezusa a wokół tego faktu gromadzą się inne zdarzenia, które dotyczą losów Świętej Rodziny oraz ludzi, którzy się z nią zetknęli. Tematyka obejmuje wątek pasterzy, dzieci, Trzech Króli i okrutnego Heroda, wszystkie te osoby przeżywają cudowną noc narodzenia. Obok śpiewanych przez dzieci kolęd pojawia się także muzyka instrumentalna, gdzie dzieci uzdolnione muzycznie grają na swoich instrumentach.
W tym roku jasełka stanowiły oprawę wielu imprez organizowanych w naszej szkole min.:
• wigilia szkolna;
• wizyta przedszkoli ze Stryszowa, Stronia i Wadowic przedszkole nr 5;
• bal choinkowy z występem dla Rodziców i społeczności lokalnej;
• dzień Babci i Dziadka;
• oraz wspomniana już wizyta w Domu Opieki Społecznej w Wadowicach.

Jasełka w naszej szkole cieszą się wielką popularnością i oglądalnością.