Informacja - zaprzestanie bezpośredniej obsługi mieszkańców
Zagrożenie
Wywóz odpadów
Wywóz odpadów
Zobacz i polub profil Gminy Stryszów na FB

WYMIANA KOTŁÓW w GMINIE STRYSZÓW - 2020-2021 – II nabór wniosków

Ogrzewanie domów Wójt Gminy Stryszów informuje, że gmina zamierza wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie wymiany kotłów w ramach RPO – Regionalnego Programu Operacyjnego WM na lata 2014-2020.

W związku z powyższą informacją i poprzednim ogłoszeniem z dnia 06.09.2019 r. dotyczącym naboru wniosków mieszkańców o dotację na zmianę systemu ogrzewania (wymianę kotła) na OGRZEWANIE BIOMASĄ (PELLET), Wójt Gminy Stryszów ze względu na niewystarczającą ilość złożonych wniosków o przedmiotową dotację (8), przedłuża termin naboru wniosków do dnia 04.10.2019 r. do godziny 14:00. Wnioski o dotację należy składać na Dziennik Podawczy Urzędu Gminy w Stryszowie.

UWAGA: Warunkiem złożenia wniosku przez gminę jest zgłoszenie się MINIMUM 20 CHĘTNYCH właścicieli budynków mieszkalnych.

WAŻNE: Zmiana systemu ogrzewania będzie możliwa TYLKO w budynkach kompleksowo docieplonych – stan docieplenia będzie zweryfikowany audytem energetycznym.

Nabór wniosków ogłaszany jest dla potrzeb rozpoznania możliwości aplikowania przez gminę
w ramach ww. programu.
Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.

Rzeczowa realizacja wymiany kotłów planowana jest w roku 2021 z uwagi na długi okres oceny wniosku i konieczność przeprowadzenia audytów energetycznych.

Do pobrania: Wniosek o dotację na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania (wymianę kotła).

 

Stryszów, dnia 24.09.2019 r.

Wójt Gminy Stryszów
(-) Szymon Duman