Informacja - zaprzestanie bezpośredniej obsługi mieszkańców
Zagrożenie
Wywóz odpadów - kwiecień 2020
Wywóz odpadów
Wybory Prezydenta RP

WYMIANA KOTŁÓW w GMINIE STRYSZÓW - 2020-2021

Wnioski o wymianę kotłówWójt Gminy Stryszów informuje, że gmina zamierza wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie wymiany kotłów w ramach RPO – Regionalnego Programu Operacyjnego WM na lata 2014-2020.

W związku z tym, w terminie do 20.09.2019 r. do godz. 14 00 przyjmowane będą wnioski mieszkańców o dotację na zmianę systemu ogrzewania (wymianę kotła) na OGRZEWANIE BIOMASĄ (PELLET). Wnioski o dotację należy składać na Dziennik Podawczy Urzędu Gminy w Stryszowie.

UWAGA: Warunkiem złożenia wniosku przez gminę jest zgłoszenie się MINIMUM 20 CHĘTNYCH właścicieli budynków mieszkalnych.

WAŻNE: Zmiana systemu ogrzewania będzie możliwa TYLKO w budynkach kompleksowo docieplonych – stan docieplenia będzie zweryfikowany audytem energetycznym.

Nabór wniosków ogłaszany jest dla potrzeb rozpoznania możliwości aplikowania przez gminę w ramach ww. programu. Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.

Rzeczowa realizacja wymiany kotłów planowana jest w roku 2021 z uwagi na długi okres oceny wniosku i konieczność przeprowadzenia audytów energetycznych.

Do pobrania: Wniosek o dotację na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania (wymianę kotła).

Stryszów, dnia 06.09.2019 r. Wójt Gminy Stryszów

 (-) Szymon Duman